Domů
/

Nestárnoucí tělo: Kniha, která určí směr!

Je vám 35 a víc? Pak určitě sáhněte po knize Pety Bee a Sarah Schenker, což jsou dámy, které se tak nějak  živí celé dlouhé roky výživou, trendy a zdravým životním stylem a stále jim něco někde nesedělo. Nakonec zjistily, že nejlepším vodítkem pro zdravé, pružné tělo a zhubnutí je selský rozum a zkušenosti, které nasbíraly v průběhu života. A které se často nijak neshodují s tím, o čem se dnes říká, že je "trendy"... Mnohé z těchto trendů jsou totiž pouhými výmysly a objednávkami výrobců různých svačinek a kalorických imitací... No. Povím vám, že tato kniha mi posloužila jako výtečná a motivující kuchařka. Například. Nevyhýbá se totiž i kaloričtějším jídlům, nevyhýbá se hříchům, a přináší i nové chutě a kombinace.

Dva zásadní poznatky: Snídaně nula a 4 hodinové pauzy mezi jídly!

I to bude stačit, když si z této publikace Nestárnoucí tělo odnesete. Sedí mi to. A možná jste také ten typ, který se cítí lépe, když se ráno nezatíží snídaní a počká až si o ni řekne tělo samo pocitem hladu. Možná i vám budou vyhovovat 4 hodinová prodlení mezi jídly, která navodí zdravý pocit hladu a tělo dokonale vyčistí jak energeticky, tak i uvnitř metabolicky. Samozřejmě to není tak jednoduché, přesný princip popisují autorky v knize, ale ten báječný pocit lehkosti si už umíte jistě představit. Součástí knihy jsou cvičební plány, nákupní lístky a RECEPTY.

Ale jen považte jaké!! Jehněčí s kroupami, losos na citrusech, krůtí kousky s chilli fazolkami, kuře pečené na pistáciích se sladkým hráškem, šťouchané nové brambory s makrelou a houbami... mám pokračovat? Hm... recepty jsou složené tak, že jednotlivé ingredience z nákupního lístku použijete i v následujícím týdnu nebo ještě týž týden: Je to tedy i dobrý organizér. Navíc jsou inspirační, můžete si je po čase měnit, vůbec třeba nemusíte vařit podle pevně daného plánu, ale jídla si různě vybírat a upravovat podle sebe. Sama jsem tu našla hodně dobrých chuťových variací, které jsem neznala a které se dají zařadit do jídelníčku i toho, kdo nemá nad 35 let a nechce být štíhlý a zdravý!

Ale kniha se dá otevřít ve chvíli, kdy máte chuť na něco... něco... něco strašně moc zvláštního!!!

Menu

v e-shopech od (Zdroj: Heureka.cz)

SK na Facebooku

Přihlášení

Mám zájem o novinkyNaše projekty